מיקור חוץ – שירותי מנמ"ר

המידע הארגוני משפיע במידה ניכרת על ההתנהלות העסקית. ככלי מרכזי בעבודת הארגון היום יומית, הצורך בניהול ותפעול אפקטיבי ומקצועי של מערכות וטכנולוגית והמידע הארגוניות הינו קריטי להצלחתו של כל ארגון.

 

מערכות המידע מעבדות את הנתונים השונים הנקלטים בארגון וממירות אותם למידע מקיף ועדכני ותובנות מוחשיות שמאפשרים ניהול נכון, יעיל ואיכותי יותר של הארגון. באמצעותן ניתן לשפר עלויות ביחס למתחרים, לבדל את הארגון עם שירות טוב יותר ללקוחות, לדעת אילו מוצרים לקוחות קונים ולייצר מלאי של פריטים מבוקשים, ועוד.

 

ארגונים גדולים מעסיקים מנהל מערכות מידע (CIO) או מנהל טכנולוגיות (CTO) האמון על תכנון ויישום אסטרטגיית המחשוב, התאמת משאבי הידע והטכנולוגיה ליעדי הארגון ועריכת ביקורת תקופתית על מנת לוודא שמערך המידע הארגוני אכן תומך בפעילות העסקית ומסייע לעמוד ביעדיה.

 

עבודת המנמ"ר כוללת ליווי מקצועי ואספקת מענה שוטף למשתמשים פנימיים וחיצוניים במערכות המידע של הארגון, אפיון והגדרת תהליכים וצרכי פיתוח, ניהול ופיקוח על הקמה ותפעול של תשתיות המחשוב והאפליקציות, שיתוף פעולה עם עמיתיו בארגון, ניהול עובדים, הפעלת ספקים ועוד- כל זאת לנוכח דרישות ההנהלה לעמוד ביעדים העסקיים במסגרת התקציב ולוחות זמנים מוגדרים.

 

גם עסקים קטנים ובינוניים זקוקים למנמ"ר

 

מרבית העסקים הקטנים (SME) והבינוניים (SMB) אינם מעסיקים מנמ"ר במשרה מלאה או חלקית מסיבות שונות של חוסר מודעות לתרומתן של מערכות המידע והטמעתן הנכונה לצמיחה העסקית, משאבים מצומצמים, אילוצי תקציב וכדומה ומפקידים את ניהול מערכות המידע בידיו הבלתי מיומנות של אחד מחברי ההנהלה, כתחום אחריות נוסף. למרבה הצער התנהלות זו עלולה לפגום ביכולתם לצמוח ולממש את חזונם העסקי לצמוח.

 

כך למשל, למרות שמנהל פרויקט עוקב אחר פרויקטים ומנהל את הקצאת המשאבים במהלך פרויקט נתון, הוא מיומן בתכנון אסטרטגיה הטכנולוגית-עסקית הכוללת וגם לא בקביעת מדיניות, בחירת ארכיטקטורה, אכיפת תקני אבטחה כלל ארגוניים או אספקת מענה ישיר ליכולות האחרות של המנמ"ר.

באותו אופן גם מנהל תשתיות IT אינו יכול להחליף את המנמ"ר בתפקידו שכן עיסוקו מתמקד בעיקר בניהול רשת, שרתים, אבטחת מידע וכדומה ולא בתחום מערכות מידע.

 

כשם שקברניט הספינה זקוק לנווט מקצועי מנוסה עם מפה, תרשימים וידע שיאפשרו לו לנווט את הספינה ליעדה תוך התגברות על מכשולים – כך גם הארגון זקוק למנמ"ר שיתווה את הדרך, ינווט מלמעלה משאבי המידע של הארגון יתכנן את האסטרטגיה הטכנולוגית בהלימה לאסטרטגיה העסקית, ינהל את ארכיטקטורת היישומים הארגוניים, יתכנן את האינטגרציה, יחליט אילו חבילות תוכנה מתאימות ועוד. זאת כיוון שהסיכונים אליהם חשוף ארגון IT עלולים לגרום לאסון בדיוק כפי ששרטון עלול לגרום לטביעתה של ספינה.

 

הפתרון החסכוני והיעיל ביותר – ניהול מערכות מידע במיקור חוץ

 

ארגונים חכמים מתכננים יעדים עסקיים עם מנמ"ר כדי שיוכלו לוודא שהאסטרטגיה הטכנולוגית תתמוך ביעדים אלה.

כאשר לא ניתן  להעסיק מנמ"ר במשרה מלאה עקב אילוצי תקציב ומשאבים, העסקת מנמ"ר במיקור חוץ מהווה פתרון יעיל וחסכוני ביותר לגישור על הפער בין הנהלת הארגון וטכנולוגיית המידע, המאפשר לארגון:

 • ליהנות משירותי ניהול מערכות מידע במיקור חוץ לפי דרישה, בשעות הפעילות ולאחריהן, וללא יחסי עובד מעביד.
 • למנף ערך מוסף של מהנדס מקצועי מנוסה המספק את רמת השירות, הידע, והמנהיגות הנדרשים לארגון.
 • לבחור את התחומים הספציפיים בהם הארגון באמת זקוק לסיוע, כגון: הגדרת המתווה הכללי של טכנולוגיית המידע, ניהול ותכנון ייעודי של משאבי המידע, תמיכת ה- IT ביוזמות עסקיות אסטרטגיות, וכדומה.
 • להבין טוב יותר טכנולוגיות, פרויקטים ותהליכים מורכבים
 • לקבל החלטות מושכלות על בסיס ידע עשיר, הבנה מקיפה ומידע מהימן.
 • לנהל את פורטפוליו הפרויקטים הכלל ארגוני בהתאמה לאסטרטגיה עסקית.
 • לחסוך עלויות הכרוכות בהעסקת מנמ"ר במשרה מלאה

 

המסקנה ברורה – כדי למצות את מלוא הפוטנציאל ממערכות המידע הארגוניות ולהגדיל את האפקטיביות מתפעולן נדרשים אנשי מקצוע מיומנים אשר יודעים למנף את מכלול היכולות שהן מציעות וכיצד להשתמש במידע שהן מספקות באופן אופטימאלי על מנת לעמוד ביעדים העסקיים.

 

וכאן ענא גל נכנסת לתמונה.

 

שירותי ניהול מערכות המידע של Anagal

 

חברת ענא גל מתמחה באספקת שירותי מנמ"ר (CIO) במיקור חוץ המאפשרים ללקוחותינו במגזרי המשק השונים להשיג חסכון משמעותי בהוצאות תוך שיפור התשתית הטכנולוגית, רמת השירות ללקוחות, אבטחת המידע ופרודוקטיביות העובדים.

 

שירותי ניהול מערכות המידע שאנחנו מספקים זה למעלה משני עשורים מגובים באנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים בהערכת מחלקות IT ובעבודה עם עסקים קטנים ובינוניים, המיומנים באפיון פוטנציאל הצמיחה העסקי ובהגדרת / זיקוק מפת הדרכים הנכונה שתאפשר למשאבי ה- IT לשרת את הארגון טוב יותר.

 

עשרות עסקים קטנים ובינוניים ברחבי הארץ ממנפים את שירותי ניהול המידע שלנו ונהנים משירותיו המקצועיים של מנמ"ר מנוסה המגיע פעם-פעמיים בשבוע ומנהל עבורם את מערכות המידע במיקור חוץ, במשרה מלאה, חלקית, על בסיס חודשי, יומי או שעתי לפי דרישה, ומאפשר להם לייעל את הפעילות הארגונית ולהפיק את המקסימום האפשרי ממשאבי טכנולוגית המידע.

 

מנעד השירותים הרחב שמספקים מנהלי מערכות המידע של ענא גל במסגרת הפגישות שבועיות כולל:

 • בחינת התשתית הטכנולוגיה הקיימת בארגון.
 • איתור נקודות תורפה ותחומים הגורמים להוצאות מיותרות .
 • הערכת רמת המקצועיות של צוותי עובדים כדי לגשר על פערי ידע המעכבים השגת יעדים.
 • בנית תכנית ייעודית לשיפור הפרודוקטיביות ורווחיות.
 • יישום התוכנית אושרה ע"י הגורמים הרלוונטיים בארגון.
 • דיווח שוטף המגובה בעובדות מוכחות על התקדמות התהליך.

 

המנמ"רים שלנו משמשים גם כמנהלי מערכות מידע זמניים בתקופות ביניים ומבחר המהנדסים מומחים שאנחנו עובדים איתם מבטיח שתמיד נוכל לאייש גם עבורכם את איש מקצוע המוכשר והטוב ביותר שיספק מענה מיטבי לסטנדרטים הארגוניים והעסקיים שלכם.

 

עם Anagal אתם חופשיים לממש את הפוטנציאל העסקי

 

שירותי המנמ"ר שלנו נועדו לסייע לארגון להתקדם אל השלב הבא. בין אם מדובר בהערכת מצב  קיים, גיבוש תכנית להמשכיות עסקית והתאוששות מאסון, סיוע בקביעת נהלים ומדיניות לתפעול יעיל של מחלקת IT, יישום תהליך לניהול פרויקט / או מספר פרויקטים, סקירה וזיקוק מערך התמיכה הטכנית, או מיסוד שיטות ניהול ותאימות – אנחנו יכולים לעזור.

 

עם שירותי המנמ"ר האיכותיים שאנחנו מספקים בעלי עסקים, מנכ"לים, סמנכ"לי תפעול וכספים משוחררים מהצורך לחלק את זמנם בין ניהול הארגון לניהול סוגיות של טכנולוגיית מידע ומאפשרים להם להתמקד בליבת עיסוקיהם.

 

אנחנו מאפשרים ללקוחות שלנו לשפר את הפעילות העסקית ולהגדיל רווחיות באמצעות:

 • ייעוץ טכנולוגי מהימן ובלתי תלוי להנהלת הארגון.
 • התאמת טכנולוגית המידע לאסטרטגיה העסקית.
 • צמצום עלויות.
 • פיתוח מפת דרכים שתספק מענה לצרכים העסקיים.
 • ליווי והדרכת אנשי ה- IT של הארגון.
 • ניהול מגוון השירותים שמציעים הספקים השונים והפעלתם.
 • ניהול כולל של פרויקט / מספר פרויקטים .

 

מתכננים את האסטרטגיה העסקית והתקציב השנתי?

 

זה הוא שלב חשוב וקריטי לארגון.

 

צרו קשר עוד היום ונשמח לסייע לכם ולהעריך עבורכם מחלקות, תהליכים, צוותים, תקציבים וגם את ההזדמנויות העומדות בפניכם, כדי להבטיח התאמה מלאה בין אסטרטגית ה- IT ליעדים העסקיים.

 

לפרטים נוספים צרו קשר